Firmast

Kõik lattu, tootmisse või töökotta vajalik ühest kohast

Laomaailm pakub kõike, mida peab sisaldama üks kvaliteetne ja efektiivselt toimiv ladu, tootmishoone, arhiiv või riietusruum.

Meie toodete hulka kuuluvad riiulid, metallmööbel, tõstukid, tõsteseadmed, kärud, konteinerid, töökoja sisustus, erinevad tarvikud PVC külmakardinatest kuni laokastide-karpideni.

Lisaks laosisustusele on tootevalikus ka tehnika – laotõstukid, virnastajad, elektrilised ning manuaalsed kahvelkärud, lisaks muu lao- ja tootmistehnika, näiteks pakkemasinad, laokaalud, kaubaliftid, käärtõstelavad jms.

Kõikide toodetega saate tutvuda ja tellimuse esitada mugavalt e-poest. Soovi korral saate esitada ostukorvist ka lihtsalt päringu või küsida toote kohta lisainfot. Kui vajate aga enne valiku tegemist nõustamist või keerulisemate lahenduste puhul konsultatsiooni, siis võtke julgelt ühendust!

 •    Suur osa kaupa, ka tõstetehnika, laos kohe olemas;
 •    Kaubale saab järgi tulla Tallinnasse (Tallinna piiril Laagris) või Tartusse;
 •    Soovi korral kohaletoimetamine üle Eesti, e-poest ostes alates 1500 eurostele (+km) tellimustele tasuta,
 •    Püsikliendid, kellel puuduvad maksehäired, saavad maksta arvega pärast kauba kättesaamist maksetähtajaga 7 päeva või vastavalt kokkuleppele.

2016. aasta majandustulemuste põhjal kuulub meie ettevõte kõrgeima krediidireitinguga ettevõtete hulka. See on märk, et oleme tugev ja usaldusväärne ettevõte, kellel on suurepärased finantsnäitajad, positiivne taustinformatsioon ja hea maksekäitumine.

Sel aastal võime end esimest korda ka gaselliks kutsuda, sest oleme kolme aasta jooksul kasvatanud käivet ja kasumit rohkem kui 50%.

Creditinfo_templid2017_280x70px_EST_AAAgasellidiplom

Pikaaegne kogemus aastast 1994

Meie pikaaegne kogemus laosisustuse müügi- ja paigalduse ning laotõstukite ja tõsteseadmete müügi ja hoolduse alal ulatub juba aastasse 1994. Nende 25 aasta jooksul oleme teostanud sadu edukaid laoprojekte. Oleme Teie usaldusväärne partner, kellega koostöös oma äritegevust arendada.

Oleme osalenud ja võitnud ka palju suuri riigihaankeid, suurimad projektid neist on olnud Rahvusarhiiv ja Eesti Rahva Muuseum.

Laolahendused planeeringust paigalduseni

Teie ettevõte ei vaja riiuleid ega tõstukeid! Teil pole tarvis ei odavaid ega kalleid lahendusi. Te vajate hästi toimivat ladu või tootmiskeskkonda, mis lähtub Teie äri ja kaupade spetsiifikast. Suure tõenäosusega on teil vaja sümbioosi – erinevate riiulite, tõstukite, kaubakärude, rullteede ja muu sisustuse kompleksset terviklahendust.

Oma kogemusele tuginedes oskame ja suudame pakkuda sobivat lahendust. Oskame soovitada, millist riiulitesüsteemi kasutada, milliste liikumiskoridoridega peab arvestama ja milliseid tõsteseadmeid valida, et tagada ladude ning tööstusruumide kasutus vastavalt Teie vajadusele ja ootustele.

Laosisustuse variante mängime läbi AutoCad projekteerimistarkvaraga. Iga lao sisustamise projekti käsitleme eraldi, kuna klientide soovid, kauba ja ruumide spetsiifika on erinev. Kõige otstarbekam variant on see, mis tagab võimalikult suure mahutavuse ning ratsionaalse liikumise riiulite teenindamisel.

Pärast sobiva lahenduse kokkuleppimist tarnime sobivad tooted ning paigaldame.

Proovi ja alles siis otsusta

Laomaailm võimaldab nn Try-Buy korras vähemlevinud tehnikat enne ostuotsuse tegemist proovida. Nii saate riskivabalt veenduda selle sobivuses just Teie vajadustele. Laotehnikat meilt hankides on ka tulevik muretu, sest me ka hooldame ja remondime neid. Laotõstukite renditeenus võimaldab aga liigsete finantsriskideta tulla toime muutuvate töömahtudega.

Kui vajadused muutuvad

Ettevõtete vajadused muutuvad ning mõnikord tuleb riiulisüsteemid või tehnika välja vahetada. Vajadusel ostame kasutatud laoriiulid ja tõstukid tagasi ning pakume asemele sobiva laotehnoloogia. Tihti leidub aga lahendus olemasoleva ümberkohandamise või täiendamise näol. Väga levinud on vahepõrandate ja korrusladude abil kasuliku laopinna suurendamine juba tegutsevas laos või tootmises, sest laopinna ja lao kubatuuri ebaefektiivse kasutamisega kaasnevad ülemäärased kulud.

Huvitavat

Kaubaaluste riiulitele tuginev ladu
Kahekordse lao alternatiiv – korjetõstukid
Piirded laos ja tootmises
Rehvide ladustuse lahendused

Millest lähtuda laosisustuse ja -tehnika valikul?

Kaupade ladustamisel on sõltuvalt Teie äri spetsiifikast kõige olulisem:

 •    mahutavus võimalikult väikeste kuludega (kui ladustatava kauba pöörlemiskiirus pole suur) või
 •    kiirus tööprotsesside ja kaubakäitluse teostamisel (lahtipakkimine, lattu sisestamine, komplekteerimine, lähetuseks pakkimine, kauba väljastusalale paigutamine, kaubaaluste vm pakendite logistika) või
 •    mõlema eelneva kombinatsioon (kui on väga kiiresti ringlevat kaupa, mille riiulisse paigutamine oleks liigselt ajakulukas, väga aeglase pöördega kaupu ning “igaks juhuks varusid”, mis ei tohiks tavakaupade käitlemisel ette jääda ega ruumi võtta, vaid võiks lae all vahepõrandale paigutatuna olla vajadusel kättesaadavad).

Kaupade sisetranspordiks vajaliku tehnika valimisel on olulisim:

 •    igakuine kulu tehnikale – see mõõde on määravaks kui ootamatu seisak pole kriitiline probleem (mitte segi ajada tehnika soetushinnaga, mis moodustab vaid väikese osa tehnika kuludest, vt graafik
 •    tehnika kestvus ja sooritusvõime – oluline juhul kui tehnika ootamatu seisak läheb kallimaks maksma kui mõne kuu kulu
  Miks muidu eelistavad suurfirmad kalli hinnaklassi töökindlaid Crowni tõstukeid? Sest efektiivsel ettevõttel on täpne kuluarvestus ning kõige valusam kulu on tööseisak.

Metallmööbli valimisel on olulisim vastupidavus
Terase marki on tootele peale vaadates võimatu hinnata. Parim keskkond testimiseks on koolid, kus paraku painutuspinkidel kokku painutatud pehmest metallist kapid vastu ei pea. Laomaailma pakutavad Malow kapid on kõrgkvaliteetsest terasest, spetsiaalsel tootmisliinil valminud ja tunnustatud kogu Euroopas.

Sisustame Teie lao!