Firmast

25 aastat ladusaid lahendusi

Oleme tänulikud klientidele, kes on 25 tegutsemisaasta jooksul meid usaldanud, et luua oma äris selgust, süsteemsust ja efektiivsust. Teame, kuivõrd suure aja- ja rahakulu võib ebaefektiivne ladu kaasa tuua, mistõttu on meie eesmärk aidata nii suurtel kui väikestel ettevõtetel panna iga ladustamise kuupmeeter teenima.

 •    Meie visioon: Oleme professionaalseim ja usaldusväärseim partner Põhjamaades igale ettevõttele, kes vajab oma äri edendamiseks ja igapäevaste tegevuste ladusamaks muutmisel laonduses ja tootmises vajalikke tooteid ning sellega seotud ekspertnõuandeid ja -teenuseid.
 •    Meie missioon: Koostöös kliendiga ja lähtudes kliendi vajadustest, organiseerime ettevõtetele efektiivseid ruumilahendusi ja parimal moel süsteemsust kaupade ladustamisel, pakkudes kiireid ja lihtsaid lahendusi alates üksikutest toodetest kuni terviklike tootmis- ja tööstusruumide lahendusteni ning inimest säästvate ja kiirelt kasumit tootma hakkavate töökeskkondade loomist.

Vastutustundlik ja usaldusväärne

Oleme vastutustundliku ja keskkonnast hooliva ettevõttena liitunud tootjavastutusorganisatsiooniga MTÜ Rehviringlus. Kliendid ei pea muretsema rehvivahetusest tekkiva keskkonnakahju eest ehk oleme võtnud vastutuse selle eest, et rehvid saavad vastavalt nõuetele kokku kogutud ja utiliseeritud.

Laomaailmal on koostööleping ka Cronimet Eesti Metall OÜ-ga, kes ekspordib meie poolt kogutud metallijäätmed ja akud taaskasutuseks.

Laomaailm kuulub kõrgeima krediidireitinguga ettevõtete hulka Eestis, mis annab meie klientidele veelgi enam kindlust koostööks. Võite olla kindlad, et oleme igapäevaselt panustamas oma ettevõtte kasvu klientide parema teenindamise nimel.
Heameel, et Äripäev Laomaailma selle eest järjekordselt on vastavalt ka tunnustanud gaselli tiitliga.

 

 

Kõik lattu, tootmisse või töökotta vajalik ühest kohast

Laomaailm pakub kõike, mida peab sisaldama üks kvaliteetne ja efektiivselt toimiv ladu, tootmishoone, töökoda, arhiiv või riietusruum. Meie toodete hulka kuuluvad laoriiulid, metallmööbel, tõstukid, tõsteseadmed, kärud, konteinerid, töökoja sisustus, erinevad tarvikud PVC külmakardinatest kuni laokastide-karpideni.

Lisaks laosisustusele on tootevalikus ka tehnika – laotõstukid, virnastajad, elektrilised ning manuaalsed kahvelkärud, lisaks muu lao- ja tootmistehnika, näiteks pakkemasinad, laokaalud, kaubaliftid, käärtõstelavad jms.

Tootevalikuga saad mugavalt tutvuda meie e-poes, kust saad kõigest mõne minutiga esitada ka tellimuse või saata päringu täpsustavate küsimuste lahendamiseks.

 •    Suur osa kaupa, ka tõstetehnika, laos kohe olemas;
 •    Kaubale saab järgi tulla Tallinnasse (Tallinna piiril Laagris) või Tartusse;
 •    Soovi korral kohaletoimetamine üle Eesti, e-poest ostes alates 1500 eurostele (+km) tellimustele tasuta,
 •    Püsikliendid, kellel puuduvad maksehäired, saavad maksta arvega pärast kauba kättesaamist maksetähtajaga 7 päeva või vastavalt kokkuleppele.

 Terviklahenduste teostamine

Teame, et pelgalt riiulite paigaldamine ja tõstuki soetamine ei too lattu oodatud tulemust. Oluline on luua läbimõeldud süsteem, mis muudab kaupade ladustamise ja liigutamise kiireks, mugavaks ja kasutajasõbralikuks.

Tuginedes 25-aastasele kogemusele, aitame luua iga äri spetsiifikat silmas pidades ideaalselt toimiva lahenduse. Laosisustuse erinevaid variante mängime läbi AutoCad projekteerimistarkvaraga. Iga lao sisustamise projekt on ainulaadne, kuid eesmärk on alati luua võimalikult suure mahutavusega ja maksimaalselt efektiivse liigutamisvõimalusega terviklahendust.

Lisaks ideele tegeleme ka teostusega – tarnime vajalikud tooted, viime vanad riiulid jt laotooted utiliseerimisele ning paigaldame uued süsteemid.

Nii on meid usaldanud suurimate projektide puhul näiteks Smarten Logistics, Norma, Febparts, Rahvusarhiiv ja Eesti Rahva Muuseum.

Proovi ja alles siis otsusta

Iga muutus on raske, mistõttu võimaldame nn Try&Buy lähenemist. Enne vähemlevinud laotehnika ostuotsuse tegemist on võimalik seda riskivabalt proovida – nii saab veenduda, kas tehnika vastab vajadustele ja ootustele. Kui laotehnikat on aga vaja lühiajaliselt, siis pakume laotõstukite renditeenust – nii saab ilma liigsete finantsriskideta tulla toime kasvanud töömahtudega.

Kui vajadused muutuvad

Äri edenes ettevõtete vajadused muutuvad ning mõnikord tuleb riiulisüsteemid või tehnika välja vahetada. Vajadusel ostame kasutatud laoriiulid ja tõstukid tagasi ning pakume asemele sobiva laotehnoloogia.

Tihti leidub aga lahendus olemasoleva ümberkohandamise või täiendamise näol. Väga levinud on vahepõrandate ja korrusladude abil kasuliku laopinna suurendamine juba tegutsevas laos või tootmises, sest laopinna ja lao kubatuuri ebaefektiivse kasutamisega kaasnevad ülemäärased kulud.

Võta meiega ühendust ja aitame luua Sinu ärile ideaalselt sobiva lahenduse!

Soovid lugeda lisa erinevate laolahenduste kohta? Siit leiad kasulikku lugemist:

Kaubaaluste riiulitele tuginev ladu
Kahekordse lao alternatiiv – korjetõstukid
Piirded laos ja tootmises
Rehvide ladustuse lahendused

Millest lähtuda laosisustuse ja -tehnika valikul?

Kaupade ladustamisel on sõltuvalt Teie äri spetsiifikast kõige olulisem:

 •    mahutavus võimalikult väikeste kuludega (kui ladustatava kauba pöörlemiskiirus pole suur) või
 •    kiirus tööprotsesside ja kaubakäitluse teostamisel (lahtipakkimine, lattu sisestamine, komplekteerimine, lähetuseks pakkimine, kauba väljastusalale paigutamine, kaubaaluste vm pakendite logistika) või
 •    mõlema eelneva kombinatsioon (kui on väga kiiresti ringlevat kaupa, mille riiulisse paigutamine oleks liigselt ajakulukas, väga aeglase pöördega kaupu ning “igaks juhuks varusid”, mis ei tohiks tavakaupade käitlemisel ette jääda ega ruumi võtta, vaid võiks lae all vahepõrandale paigutatuna olla vajadusel kättesaadavad).

Kaupade sisetranspordiks vajaliku tehnika valimisel on olulisim:

 •    igakuine kulu tehnikale – see mõõde on määravaks kui ootamatu seisak pole kriitiline probleem (mitte segi ajada tehnika soetushinnaga, mis moodustab vaid väikese osa tehnika kuludest, vt graafik
 •    tehnika kestvus ja sooritusvõime – oluline juhul kui tehnika ootamatu seisak läheb kallimaks maksma kui mõne kuu kulu Miks muidu eelistavad suurfirmad kalli hinnaklassi töökindlaid Crowni tõstukeid? Sest efektiivsel ettevõttel on täpne kuluarvestus ning kõige valusam kulu on tööseisak.

Metallmööbli valimisel on olulisim vastupidavus Terase marki on tootele peale vaadates võimatu hinnata. Parim keskkond testimiseks on koolid, kus paraku painutuspinkidel kokku painutatud pehmest metallist kapid vastu ei pea. Laomaailma pakutavad Malow kapid on kõrgkvaliteetsest terasest, spetsiaalsel tootmisliinil valminud ja tunnustatud kogu Euroopas.