Ladusad tõsteseadmed – milline lahendus sobib Sulle

Tõenäoliselt oled hästi kursis sellega, kui suurt mõju avaldavad tööl kasutatavad seadmed produktiivsusele, efektiivsusele ja töörõõmule. Vananenud või kohati katkised seadmed võivad närvi väga mustaks ajada, rääkimata füüsilisest pingutusest, mida halvasti töötav masin nõuab. Ja isegi, kui olemasolevad seadmed töötavad hästi, ei pruugi nad olla sobilikud konkreetse töö iseloomule, mis väljendub liigses ajakulus. Liigutades kaupu sobivate seadmetega, teed seda kiiremini ja seega on ka tootlikkus suurem, mis lõppkokkuvõteks paistab välja ettevõtte kasuminumbrist. Seejärel on juba selge, kuivõrd kiiresti esialgselt suurena näiv investeering end ära tasus.

 

Kaupade kiireks liigutamiseks kaubaalustel

Kui Sul on vaja tihti liigutada kaubaalustel kaupa, näiteks laost kliendisaali või tootmishoonest lattu, siis on kahvelkärud suurepäraseks lahenduseks. Käru kahvlid lükatakse kaubaalustele alla ning nii on korraga võimalik transportida isegi kuni 3000 kg kaaluvat kaupa. Olemas on nii manuaalsed kui elektrilised kahvelkärud (ehk siirdajad), millest viimaste käsitlemisega saab hakkama igaüks, kuna füüsilist jõudu pole vaja rakendada.

 

  •      Klassikaline kahvekäru sobib ideaalselt, kui alusel olevaid raskeid kaupasid on vaja tõsta maast lahti ning liigutada neid laos ringi ehk läbitakse lühikesi vahemaid.  See on asendamatu abivahend lao- ja transporttöödel, eriti seal, kuhu suuremad mootoriga tõstukid töötama ei mahu.

 

  •     Elektrilised kahvelkärud ehk siirdajad on lihtsa manööverdusvõimega masinad, mis muudavad kauba liigutamise eriti kiireks ja mugavaks. Tihti kasutatakse neid just kaubaautode peale- ja mahalaadimisel, sest manuaalse kahvelkäru kasutamine võib olla raske ja füüsiliselt koormav. Elektrilise kahvelkäru peamine eelis ongi see, et elektrimootor teeb inimese eest ära kõige raskema töö. Töö muutub kiiremaks, mugavamaks ja turvalisemaks, kuna masin ei väsi ning toimib sama hästi nii tööpäeva alguses kui lõpus.

 

  •      Kaaluga varustatud kahvelkärud on loodud olukordadeks, mil transporditavad kaubad peavad saama kaaluga märgistatud. Nii saab ühe seadmega kaupu tõsta, transportida ja kaaluda – milline aja kokkuhoid!

 

Kaupade liigutamiseks, riiulitele paigutamiseks, komplekteerimiseks

Kui Sinu igapäeva juurde käib kaupade ladustamine, nende paigutamine ja liigutamine riiulitel, siis vajad virnastajate või tõstukite abi – nii ulatud kõrgemale, kaugemale ja jaksad tõsta suuremat hulka kaupa. Sobivad masinad tõstavad oluliselt töö efektiivsust, seda eriti olukorras, mil kaupade liikumise kiirus mõjutab otseselt ettevõtte edu äris. Millist masinat peaksid aga eelistama?

  •      Virnastaja on väärt abijõuks, kui lisaks kauba liigutamisele on vaja kaubaaluseid tõsta ka riiulisse. Virnastaja vajab liikumiseks vähe ruumi ja mahub ka kitsamatesse riiulivahedesse. Manuaalsed ja poolelektrilised virnastajad sobivad väikese töökoormusega ladudesse ja abivahendina tootmisesse. Igapäevaseks kasutuseks sobivad aga täiselektrilised virnastajad. Elektrilise seadme hind on piisavalt soodne võrreldes tööjõukuluga, mida käsitöö nõuab. Olenevalt tootjast ja mudelist on saadaval erinevate lisafunktsioonidega virnastajaid – puldiga tõste ja langetus, roolivõimendi, kokkuklapitav platvorm, käetoed jms. Väiksematesse ladudesse sobib järelkäidav virnastaja. Suuremate ja kõrgemate ladude korral tasub kaaluda lükandmastiga virnastajat või vastukaalutõstukit. Tihtilugu sobib aga hoopis kombineeritud lahendus.

 

  •      Vastukaalutõstuk sobib olukordadesse, kus on vaja tõsta, liigutada ja paigutada suurtes kogustes rasket kaupa, nii sise- kui välitingimustes. Olenevalt töötingimustest tuleb valida sobiv mudel: elektrilised tõstukid sobivad siseruumidesse, gaasimootoriga nii sise- kui välitöödeks ning diiselmootoriga välitöödeks.

 

  •      Korjetõstuk on loodud peenkauba käsitlemiseks – nii saab korjata ja komplekteerida kaupu erinevatelt riiulitelt või töötada hoopis kõrgustes. See on ideaalseks abivahendiks e-poodide ladudele, kus kaubad on väikesed, kuid neid on palju ja asuvad eri kohtades.

Kui Sa pole kindel, milline tõsteseade Sinu ettevõttesse sobib, siis võta meiega julgesti ühendust – leiame ühise arutelu käigus lahenduse, mis vastab ettevõtte vajadustele ning aitab äril kasvada!