Metallmööbel

Vahelehtede pildid (riidekapid) png
Vahelehtede pildid (bürookapid) png
Vahelehtede pildid (spetsiaalkapid) png
Vahelehtede pildid (pingid, nagid) png
Vahelehtede pildid (failikapid) png
metallmoobel_kasutatud

Riide- ehk garderoobikapid

Kvaliteetsed vahetusriiete kapid eristuvad oluliselt nõrgematest analoogidest:

 • Keevitatud korpus
  Kõik muud ühendused (needitud, kokku kruvitud, kokkupandavad kapid jms) venivad kasutamise käigus välja, kapid hakkavad logisema ning uksed ei sulgu enam korralikult. Laomaailma poolt pakutavatel kappidel on keevitatud, tugeva konsutruktsiooniga korpus.
 • Tootmisel kasutatava lehtmetalli jäikus
  Kõige odavam on toota pehmest ja plastsest metall-lehest. Kvaliteetse kapi saab aga korduvalt külmvaltsitud, suure jäikusastmega teraslehest, mis ei deformeeru ka karmides kasutustingimustes. Laomaailma poolt pakutavad garderoobikapid on kvaliteetsed ja tugevast materjalist. Erinevalt Eestis laialt müüdavatest ei lähe nende kappide uksed kergelt mõlki ega kõveraks, need riidekapid ei vaja garantiihooldust jne.
 • Õhutusavad kapi all- ja ülaosas
  Avad tagavad maksimaalse loomuliku ventilatsiooni, mis välistab kopitanud lõhna tekkimise.
 • Muu varustus
  Lame- või kaldkatus, riidepuukandur, riputuskonksud, käterätiku konks uksel, mütsiriiul, silinderlukk kahe võtmega ning üldvõti ehk meistrivõti. Kapid saab paigutada otse põrandale või tellida soklil, jalgadega, statsionaarse või väljatõmmatava istepingiga. Kappidele on võimalik tellida ka nimesildid ja uste numeratsioon (kleebised).
Tootevalikus on erinevas mõõdus ja otstarbeks mõeldud kappe:

 • 300 mm laiused riidekapid: 1 x 300, 2 x 300, 3 x 300 ja 4 x 300 mm.
  Saadaval ka poolkõrged riidekapid (kaks poolkõrge uksega kappi üksteise peal).
 • 400 mm laiused riidekapid: 1 x 400, 2 x 400 ja 3 x 400 mm.
  400 mm laiused riidekapid on jagatud vaheseinaga kaheks osaks – üks pool puhastele ja teine mustadele riietele. Saadaval ka poolkõrged riidekapid (kaks poolkõrge uksega kappi üksteise peal).
 • Z-ustega riidekapid. Valikus on nii 300 kui 400 mm laiused kapid.
 • Lasteaia garderoobikapid: 1 x 300, 2 x 300, 3 x 300 ja 4 x 300 mm.
  Need kapid on lastesõbralikumad ehk tavalistest riidekappidest madalamad (kõrgusega 1350 mm), lisariiulitega ja mittelukustatavad.
 • Kooli garderoobikapid: 1 x 300, 2 x 300, 3 x 300 ja 4 x 300 mm. Ka need kapid on tavalistest riidekappidest veidi madalamad (kõrgusega 1500 mm) ning sisaldavad lisariiuleid.
 • Kaitseväe riidekapid. Vastupidavad – vinkelrauast ja paksemast terasplekist – kaitseväerohelist värvi garderoobikapid militaarsetele struktuuridele.
 • Kütte ja ventilatsiooniga riidekapid. Erineva suuruse ja võimsusega nn kuivatuskapid riiete ja jalatsite kuivatamiseks.

Kontori-, büroo- ehk arhiivikapid

Metallist riiulkapid ja kapid kontorisse. Erineva suuruse, värvkatte ja tegumoega elegantsed ning praktilised kapid sobivad igasse büroosse. Arhiivikapi riiulite kõrgus on reguleeritav täpselt arhiveeritava materjali suuruse järgi. Bürookapile saab lisada riidepuukanduri või väikese turvakapi (šeifi), kappe saab kõrgemaks teha, lisades täismõõdus kapi peale veel veerandkõrgusega kapi jne. Valikus on ka sahtliboksid suuremõõdulistele dokumentidele (kaardid, joonised, jmt) ning elektroonilistele andmekandjatele (CD ja DVD plaadid).

Spetsiaalkapid

 • Pesukapid – pesumajast toodud tööriidekomplektid paigutatakse sellesse jaotuskappi.
  Pesu- ja kogumiskapid on topelt lukustusega: personalile võtmed igale boksile ning pesufirma jaoks püstaku võti, mis avab korraga kõik uksed püstakus.
 • Kogumiskapid – pesumajja saadetavate määrdunud tööriiete kogumise kapid.
 • Personaalkapid – personaalsete esemete hoiustamiseks tööl, jõusaalis, koolis ning teistes avalikes kohtades.
 • Universaalsed spetsiaalkapid - universaalkapid, näiteks vahetusriiete, koristusvahendite, tööriiete ning tööriistade hoidmiseks jms.
 • Koolikapid ja arvutikapid - vastavalt kooliraamatute sahtliga ning laadimispistikuga varustatud kapid.
 • Laegaskapid - väärtesemete või personaalsete esemete hoiustamise kapid sotsiaalruumidesse, 5-90 laegast.
 • Tööriistakapid, kemikaalikapid
  Erinevas mõõdus ja erinevate sisudega töökojakapid ja kemikaalikapid.  Tööriistakappide eripäraks on võimalus lisada tööriistade käepäraseks paigutamiseks perforeeritud siseseinad, tööriistasahtlid. Kemikaalikapi riiulid on ülespidi servadega (ohutus lekke korral) ning sundventilatsiooni võimalusega.
 • Võtmekapid. Stiilselt disainitud terasest võtmekapid on varustatud silinderluku ja kahe võtmega. Kappidesse mahub 30 kuni 1170.

Faili- ja kartoteegikapid

Tugevast terasplekist valmistatud kesklukustusega faili- ja kartoteegikapid on mõeldud dokumentide hoiustamiseks ja kaitsmiseks. Sahtlid avanevad kuullaagritega siinidel tagaseinani välja. Turvalisuse tagamiseks on avatav vaid üks sahtel korraga – nii välditakse kapi ümberkukkumist raskuskeskme muutumisel.
Valikus on ka tulekindel failikapp, mis on kohustuslik abimees igas ettevõttes, kus soovitakse korrektselt arhiveerida ja säilitada firma tähtsamaid dokumente, lepinguid, kindlustus-sertifikaate jne.

Pingid, nagid

Stabiilsed ja mugavad garderoobi-riidenagid, mis sobivad igale poole. Püstakud on keevitatud terastorudest ja pulbervärvitud. Lisaks on valikus eraldiseisvad pingid garderoobidesse, vastuvõturuumidesse ja duširuumidesse. Stabiilne raam on keevitatud nelikanttorudest ja värvitud pulbervärviga, isteosa on kaetud lakitud männilaudadega. Valikus on ka seinale kokkukäiv pinkide- ja lauakomplekt, mis on eriti sobilik ruumikitsikuse käes kannatavatele koolidele ja lasteaedadele.