Mida võtta kergkauba riiulisüsteemi valimisel arvesse?

Ettevõttesse või koju sobiva kergkaubariiuli valimine võib osutuda keerukamaks väljakutseks, kui alguses tundub. Valikuvõimalusi on lihtsalt niivõrd palju: alates kohalikest ehituspoodidest ja suurtest mööblikeskustest kuni spetsialiseerunud laosüsteemide edasimüüjateni. Materjalide, ülesehituse, mõõtude ja funktsionaalsuse valik võib olla hirmuäratavalt lai, mistõttu jõutakse aegajalt ostuni, mis ei kata tegelikult kõiki vajadusi ära. Lihtsalt soodsaima riiuli valimine võib tunduda ökonoomne valik, samas võib kasutuse käigus üsna kiiresti ilmneda puudujääke: kas on riiulivahed ebasobiva kõrgusega, tasapinnad halvast materjalist, hoiustamispind väike või konstruktsioon lihtsalt mitte vastupidav.

25 aasta vältel oleme Laomaailmas näinud korduvalt murelikke äriomanikke, kes piiratud ruumi tingimustes vajavad optimaalseimat lahendust – et iga kuupmeeter oleks kasutuses! Õige riiulisüsteemi valimisel tuleb enne ostuotsuse langetamist arvesse võtta mitmeid tegureid, mis hõlmavad muu hulgas järgmist: ohutus, kokkupanek, mõõdud, kohandatavuse võimalus ja lisatarvikud, kandevõime ja eelarve. Täpsemalt saad nendest punktidest lugeda allpool.

Kui oled enda jaoks vajadused kaardistanud, siis võta meiega julgesti ühendust – meie kogenud konsultandid aitavad luua Sulle parima lahenduse!

 riiulid_käsi_1200x628

Ohutus

Kõige olulisem on alati ohutus ja turvalisus. Pööra tähelepanu sellele, kas riiulid on valmistatud sobivast materjalist, toodetud vastavalt ettenähtud standarditele, on kokku pannes turvalised ja stabiilsed ning sobivad ühtlasi mugavaks ladustamiseks. Näiteks kaubandus- või tööstussektoris on äärmiselt ebatõenäoline, et puit-, klaas- või plastriiulid läbiksid tuleohutuskontrolli, samas kui kerged ja tugevad tsingitud terasest riiulid vastavad kõigile ohutusnõuetele. Kõik meie poolt pakutavad riiulisüsteemid vastavad EN10204 kvaliteedi- ja vastupidavusstandarditele.

 

Kokkupaneku lihtsus/keerukus

Tihti langetatakse kiire otsus ostetava riiulisüsteemi osas, võtmata seejuures arvesse kokkupaneku keerukust või lihtsust. Teatud liiki riiulid vajavad monteerimiseks erinevaid tööriistu, kuid näiteks Super 1-2-3 riiulisüsteemid on täielikult poldi- ja mutrivabad. See tähendab, et ainsad riiuli kokkupanemiseks vajalikud tööriistad on käed, abiks võib võtta ka kummivasara või -haamri. Kindlasti ei ole riiuli kokkupanemiseks vaja kruvikeerajat või muid tööriistu.

 

Mõõdud ja mobiilsus

Riiulisüsteemi ostes on oluline arvesse võtta riiuli üldmõõte ja kaalu. See on eriti tähtis, kui riiul on juba ühes kohas kokku pandud ja tekib vajadus see hiljem lahti võtta, et kogu komplekt kuhugi mujale liigutada. Mõtle läbi, kui kerge see töö valitud riiulisüsteemiga saab olema? Kui riiulid on kokku pandud, kas on võimalik neid ka lahtivõtmata liigutada?

super123-91

Kohandatavus ja lisatarvikud

Kui tead, et on vaja ladustada erineva suurusega tooteid, siis on ehituspoest ostetud tüüpiline riiulisüsteem ebapiisav. Oluline on, et saaksid vastavalt vajadustele kokku panna just sellise riiulisüsteemi, mis kasutaks ruumi ära efektiivseimal võimalikul moel ning olenevalt kauba eripärast saaksid sinna kaupa ladustada mugavalt. Näiteks võimaldavad kvaliteetsed moodulriiulisüsteemid lihtsalt lisada või eemaldada erineva kõrgusega sektsioone, reguleerida riiulikõrgust ning ladustada erinevat tüüpi kaupa mugavalt tänu erinevale lisavarustusele (metallist tasapinnad, plasttasapinnad, moodulkonteinerid, rehvide ladustamise lahendus, vahejagajad jm). Tuntud ja aastaid tegutsenud tootja riiulite puhul ei ole ka ohtu, et vajaduste muutumisel tekiks probleeme riiulilisade juurdeostmisel.

super-1-2-3-kergkaubariiuli-kohandatavus

Kandevõime

Koduse tavakasutuse puhul vajad riiuleid tõenäoliselt hooajaliste riiete, väikeseadmete, aiahooldusvahendite, käsitöövahendite, tööriistade ja spordivahendite hoiustamiseks. Need on tüüpilised asjad, mis aastate jooksul igasse toimekasse majapidamisse kogunevad ja riiulisüsteemi kandevõime pole antud juhul probleemiks. Samas on kaubandus-, tööstus- ja jaemüügisektoris palju kindlamaks valikuks laosüsteemid, mis võimaldavad erineva kaalu ja mõõtudega kaupade ladustamist. Moodulriiulite süsteem Super 1-2-3 on just sellistes olukordades mitmekülgseks lahenduseks, sest kandevõime saad ise välja valida vastavalt sellele, mida planeerid riiulitel hoiustada.

super-1-2-3-kergkaubariiul

Eelarve

Ideaalse riiulisüsteemi valimisel mängib kindlasti olulist rolli eelarve. Paljud kliendid, kellega oleme aastate jooksul rääkinud, on teinud kiire otsuse just selle põhjal, mida nad saavad endale lubada, kulutamata rohkem aega sellele, et otsida riiulisüsteemi, mis vastab kõigile nende vajadustele ning on samas ka taskukohane. Mõistlik on valida tooteseeria, mida saad aja jooksul koos äriga kasvatada. Täiesti uue süsteemi ostmise asemel saad nii kohandada olemasolevaid süsteeme ja pikas perspektiivis raha säästa.

super-1-2-3-kaupluse-kergkaubariiul

 

Võta meiega julgesti ühendust ja aitame Sulle planeerida parima võimaliku laheduse nii lattu, tootmisesse, arhiivi, kontorisse, töökotta, hulgi- ja jaekaubandusse, või hoopis koju ja garaaži.

 

Aprill on kergkaubariiulite kuu! Vaata täpsemat infot võimalusterohke moodulriiuli kohta siit.