Tõstukitootjad ostulainel

Maailma suuruselt kuues tõstukitootja Hyster -Yale teatas suuremast tehingust Hiinas sõlmides kokkuleppe 75% osaluse ostmiseks maailma suuruselt 19 tõstukitootjas Zhejiang Maximal Forklit Company.

Ülejäänud 25% jääb ettevõtte praeguste juhtide omandusse. Tehing on plaanis lõpule viia 2018 aasta esimeses pooles.

Ettevõtte uueks nimeks saab Hyster-Yale Maximal Materials Handling Co., Ltd. (“HY Maximal”).

maximal-toos

Maximal alustas tegevust 2006 aastal ja toodab elektri- ja sisepõlemismootoriga vastukaalu tõstukeid ja ka elektrilisi laotõstukeid. Tooteid müüakse nii Hiinas kui üle maailma kaubamärkidega Maximal ja SAMUK. Lisaks on portfellis ka maastiku- ja sadamatõstukid.

Maximal töötajaid on peaaegu 600, tehase pindala 133 000 m2 ja tootmisvõimsus 30 000 tõstukit.

Hyster-Yale on Hiina turul tegutsenud aastaid, kuid senine turuosa on jäänud väga väikeseks ja peamiselt keskenduti kõrgema hinnaga turusegmendile. Maximal on olnud edukas just odavamas turusegmendis ja see on eriti oluline Hyster-Yale Hiina turuosa suurendamiseks.

Maximal on hinnatud kui kvaliteetsete ja vastupidavate tõstukite tootja, mis on suutnud lühikese ajaga kasvada finantsiliselt tugevaks ja arvestatavaks tõstukite tootjaks.

HY Maximal jääb tulevikus Hyster-Yale tütarettevõtteks, kuid tegutseb iseseisvalt oma juhtkonnaga, samuti jätkub ka oma kaubamärkide alt tõstukite tootmine ja müük.

Eestis on Hyster-Yale tooteportfellist Yale ja Utilev tõstukite müüja Laadur OÜ, Hyster tõstukitel Eestis esindaja puudub. Maximal tõstukeid müüb ja hooldab Laomaailm AS.

Hyster-Yale pressiteade

Uudise on koostanud Fred Märtsoo

maximal3