Väike Eesti ja väikesed laod

Mööda tööstuspiirkondi sõites võib jääda mulje, et Eesti ettevõtete laod on suured, vajavad eraldi hooneid ja taristut ning korraga saavad kaupa peale ja maha laadida vähemalt 10 veokit. Reaalsuses on sellised suurehitised erandiks, sest Eesti on väikeettevõtete maa – 94 % ettevõtetes töötab vähem kui 10 inimest. Peale selle on Eesti ettevõtluse ajalugu olnud teiste Lääne riikidega võrreldes üürike ning maailma mõistes on meil palju alustavaid ja arenevaid ettevõtteid. Milliseid lahendusi sellised ettevõtted aga vajavad?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Suurem ei ole alati parem

Suurus ei loe? Loeb küll, eriti ladude planeerimisel. Suurettevõtted on hädas, kui ladustamispind on liiga väike ja piirav, vastupidiselt on väikeettevõtted hädas, kui ladu on nii suur, et osa pinnast seisab tühjana ja toodab ettevõttele vaid igakuist lisakulu. Viimasel ajal on trendiks saanud väikeladude (kuni 500m2) ehitamine ja kontorladude loomine. Olemuselt on need väikeettevõtetele muidugi sobivad, kuid määravaks saab ruumi efektiivne paigutus. Vajatakse lihtsaid lahendusi, kergriiuleid ning kerg- ja väiketehnikat, mis vähendaks käsitsi töö hulka. Laomaailmas puutume selliste vajadustega igapäevaselt kokku ja tänu sellele saame kindlalt lubada, et saame alati pakkuda parima lahenduse, ka piiratud ressursside tingimustes.

Millised lahendused väikeladudesse sobivad?

1. Moodulriiulid

Lihtsaim viis oma lattu lisaruumi tekitada, on läbimõeldud riiulitesüsteemi kasutuselevõtt. Moodulriiuleid saab mugavdada vastavalt võimalustele ja vajadustele: näiteks saab määrata ühe riiuli raames erinevad riiulivahed, lisada konteinereid lahtise kauba hoiustamiseks, asendada metallist tasapinnad plastikust tasapindadega jne. Moodulriiulite kokkupanemiseks ja lahtivõtmiseks ei ole vaja tööriistu, sest nad on täielikult mutri- ja poldivabad. Kui ettevõte kolib kasvades ühelt pinnalt teisele, saab riiulid lihtsalt kaasa võtta ning uues kohas vastavalt muutunud vajadustele uuesti kokku panna. Vaata lähemalt moodulriiulite kohta SIIT.
Moodulriiul Transform Super 1-2-3 (7)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Virnastajad

Kiiresti on kasvanud nõudlus kergete ning lihtsate poolelektriliste ja eletriliste virnastajate järgi. Virnastajad võimaldavad kaupu transportida ja riiulitele paigutada ilma füüsilise pingutuseta. Lisaks töötajate tervise hoidmisele kiirendab see kaupade liigutamise protsessi, muutes seeläbi ettevõtet efektiivsemaks. Virnastajaid saab kasutada kitsastes oludes ning nende kasutamine ei vaja eriväljaõpet. Vaata lähemalt virnastajate kohta SIIT.
virnastajad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Elektrilised kahvelkärud

Elektrilised kahvelkärud on muutunud väga populaarseks nii suurtes kui väikestes ärides, seda ennekõike tänu pidevatele tootearendusele, mille tagajärjel on elektrilised kahvelkärud muutunud sama kompaktseks kui manuaalsed kahvelkärud. Nende kasutamine on lihtne ega nõua jõudu, tänu millele saavad nende käsitlemisega hakkama igas vanuses mehed ja naised. Võrreldes tavalise kahvelkäruga, on elektrilised kahvelkärud kiiremad ja ohutumad. Ohutumad just seetõttu, et neil on tugevad pidurid ning ei ole vaja kasutada “kand vastu maad” pidurit, mida nõuab manuaalne kahvelkäru. Vaata lähemalt elektriliste kahvelkärude kohta SIIT.

 

Kui Sinu väikeladu vajab samuti ladusamaid lahendusi, siis võta meiega julgesti ühendust! Aitame leida parima lahenduse ka Sinu ettevõttesse.

info@laomaailm.ee

tel 659 3050